Masaż Zdrowie Oczekiwana długość życia

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oczekiwana długość życia w zdrowiu Koreańczyków w 2016 r. wynosiła 73 lata, co stanowi około 9,7 lat różnicy w stosunku do standardowej długości życia WHO wynoszącej 82,7 lat. Oznacza to, że spędzają średnio 10 lat w szpitalach i poza nimi, cierpiąc na różne choroby i żyjąc starym, trudnym życiem, nie będąc zdrowymi.

W miarę podkreślania dobrego samopoczucia wzrasta zainteresowanie dobrym jedzeniem, dobrą herbatą, naturą, a między innymi masażami. Masaż to tradycyjna metoda leczenia, która została przekazana od czasów starożytnych, a ostatnio została uznana za medycynę alternatywną i jest wykorzystywana jako pomoc terapeutyczna. Według danych amerykańskiego National Institutes of Health masaż jest skuteczny w łagodzeniu lęków, depresji i bezsenności, radzeniu sobie ze stresem i bólem oraz pomaga sportowcom w regeneracji po wysiłku fizycznym.

Jaki jest związek między masażem a długowiecznością? Masaż jest aktywną metodą kontaktu z ciałem i można oczekiwać, że poprawi on długość życia. Gdy skóra i mięśnie są stymulowane delikatnym i stałym masażem uciskowym, sygnał przekazywany jest do ośrodkowego układu nerwowego za pośrednictwem rozmieszczonych pod skórą receptorów czuciowych, a nerw błędny zostaje pobudzony do aktywacji przywspółczulnego układu nerwowego. Przywspółczulny układ nerwowy zmniejsza częstość akcji serca, ciśnienie krwi i zmęczenie mięśni w organizmie, aktywuje układ trawienny i przywraca stabilność psychiczną. Współcześni ludzie, którzy zawsze żyją w napięciu, często mają zaburzoną równowagę autonomicznego układu nerwowego, ale masaż może im pomóc w odnalezieniu równowagi. Zapewnia to sen i odpowiedni odpoczynek, które są niezbędne do zdrowego życia i pomaga poprawić emocje, takie jak depresja i lęk.

Oczekuje się, że masaż będzie odgrywał rolę w nadciśnieniu, które zagraża zdrowemu życiu. W 2015 r. Journal of the American Society of Hypertension opublikował interesujący artykuł zatytułowany „The Mechanism of Massage Therapy on Blood Pressure – Literature Review”. Ten artykuł ujawnił, że masaż jest obiecujący jako leczenie uzupełniające u pacjentów z nadciśnieniem lub przed nadciśnieniem. W 2014 r. Journal of Human Hypertension opublikował artykuł zatytułowany „Systematic Literature Review of Massage Therapy for Patients with Essential Hypertension”. W wyniku analizy 24 prac i 1962 pacjentów z nadciśnieniem stwierdzono, że połączenie masażu i leków hipotensyjnych może być skuteczniejsze niż przyjmowanie samych leków hipotensyjnych w obniżaniu skurczowego i rozkurczowego ciśnienia tętniczego. Ponadto, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko skurczowe ciśnienie krwi, masaż może być bardziej korzystny niż leczenie farmakologiczne.

Dla osób starszych, o których można powiedzieć, że są najbiedniejsze na zdrowiu, masaż jest łatwym wyborem. Według danych amerykańskiego National Institutes of Health, efekty masażu zostały wprowadzone w celu złagodzenia bólu lub poprawy nastroju u pacjentów onkologicznych, złagodzenia napięcia u osób starszych, zmniejszenia objawów u 건마 pacjentów z demencją oraz złagodzenia bólu u pacjentów z przewlekłym bólem krzyża lub bóle głowy.

Nowoczesna technologia medyczna do diagnozowania i leczenia znacznie się rozwinęła, ale w rzeczywistości brakuje medycznych metod zapobiegania.

Ostatnio podjęto wiele wysiłków, aby w tym celu przeszczepić zarządzanie stresem, odpoczynek, relaksację i medytację w medycynie, więc znalezienie własnego sposobu na pozbycie się stresu i wystarczającą ilość odpoczynku jest pierwszym krokiem do dobrego zdrowia.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다