Paranın mümkün olan en erken hazırlıklara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Düşük faiz oranı döneminde, parayı hareket ettirerek büyük kar elde etmek yerine, düşük riskli finansal yatırım yoluyla para toplamak akıllıcadır. Bugünlerde olduğu gibi, düşük faizli bir dönemde, sadece tasarruflarla para ödeyerek bir ev satın alamazsınız, ancak parayı güvenli bir şekilde toplayabilirsiniz, bu yüzden tasarruf temelinde yaşa göre verimli bir finansal strateji oluşturmak istiyorum.
20’li yaşlarında, sosyal bir ilk yıl, önce tasarruf etme ve kalanları tüketme alışkanlığını almak önemlidir. Her ay belirli bir günde belirli bir miktarın düzenli olarak kaçması için otomatik transferi ayarlamak önerilir.
Otuzlu yaşlarındayken uzun vadeli yatırım ürünlerine dikkat etmelisiniz. Uzun vadeli yatırım ürünleri genellikle kısa vadeli ürünlere kıyasla bir ürüne kaydolma ve uzun süre tutma özelliğine sahiptir, bu nedenle işlem maliyetleri düşüktür ve faiz oranları veya gelir beklentileri daha büyük olabilir.
40’lı yaşlarda, bir miktar kar elde edebilecek ürünlere ve çok fazla gelir kesintisi alabilecek ürünlere yatırım yapmak avantajlıdır.
50’li yaşlardan itibaren tam ölçekli bir emeklilik için hazırlanma zamanı geldi, bu yüzden parayı zorlamak yerine sistematik bir plan yapmak ve eski bir plan hazırlamak gerekir. Yüksek kar amacı gütmeyen varlıklar oluşturmak önemlidir.
Birçok insan, yüksek gelir elde etmek için finansal teknolojiyi yuvarladığını düşünüyor; bu da önemlidir, ancak önce harcama yönetimi yapmak en önemlisidir. Cebinden kaçan parayı yönetmeyi bilmeli ve tasarruf kapasitesini artırabilir ve bu kapasiteyle para kazanabilirsiniz. Harcama yönetimi için, “evleri” oluşturmak ve kullanım amacına göre sınıflandırmak için “banknotları bölmek” dir.
Hanehalkı Bakanlığı, tüketim kalıplarınızı kavrayabilir, dürtü satın almanızı önleyebilir ve düşük tüketim veya gereksiz harcamaları önleyebilirsiniz.
Bir banka defteri bölmesi durumunda, banka defterini maaş, yaşam giderleri, acil durum banka defterleri, tasarruf banka defterleri vb. Gibi ayırmak anlamına gelir. Ayrık olarak kullanırsanız, fonlarınızı ayrı ayrı yönetmeseniz bile, fon akışınızı kolayca anlayabilirsiniz.
Kredi kartı yerine çek kartı kullanırsanız ve nakit kullanırsanız, nakit makbuzunu almalısınız ve yıl sonu yerleşimi yapmalısınız. Gelire kıyasla çok fazla 비대면폰테크 vergi ödediğinize karar verirseniz, gelir kesintisi sürecinde geri ödenen miktar gerçekleşebilir.
Yukarıda belirtilen yönteme dayanarak, finansal teknolojiye başlamak için yer edindikten sonra, parayı verimli bir şekilde yaratmak için çeşitli becerilere ihtiyaç vardır. “Para parası para kazanıyor” dediği gibi, her gün 500 won tasarruf ve öğle yemeği kutusu gibi yaşamda verimli para yaratmak için çeşitli becerilere ihtiyaç vardır. Şu anda, bankanın getirisi çok düşük olduğundan, parayı örnek / tasarruf yoluyla yapmak ve fonları yuvarlamak kolay değildir. Bu nedenle, daha çeşitli finansal ürünlerden yararlanarak, yetersiz getirileri artırmalı ve verimli fon yönetimine başlamalıdır.
Bu şekilde biriktirdiğiniz varlıkları toplayarak ve bir seferde yüksek faiz oranları alarak parayı yuvarlayabilen tasarruf mevduatlarıyla daha hızlı ve daha basit bir şekilde para toplamak iyi bir fikirdir. Özellikle, son zamanlarda olduğu gibi sıfır faiz oranları döneminde, yüksek faiz oranlarının tasarrufu zenginlerin yoluna kısayoldur.
Kısa vadede para sağlayan sıradan tasarruf ürünlerinin aksine, kişisel emeklilik tasarrufu uzun vadeli hazırlıklar ve uzun vadeli istikrarlı kar elde etmeyi amaçlamaktadır. Verimlere göre kaydolmak doğrudur, ancak uzun süre devam edebilecek bir ürün olup olmadığını, mevcut ekonomik durumunuzu anlamalı ve kaydolmanız gerekir.Uzun vadeli bakım eklenti oranı, ödeme süresi dahil emeklilik yaşına kadar olan süreye göre hesaplanır ve bu nedenle, küçük bir miktar bile, uzun bir abonelik süresi varsa, faydalı bir etkinin tadını çıkarabilir.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다