Nedeni belirleyin ve tedavi edin

Uzun süre ders çalışmak veya çalışmak için bir masada oturmak, duruşunuzun bozulmasına ve eklemlerinizin ve omurganızın çökmesine neden olabilir. Eğik veya eğik bir duruş, kasların bir araya toplanmasına, eklemleri ve diskleri sıkıştırmasına ve omurgayı etkilemesine neden olur.

Basit geçici bir ağrı ise masaj veya esneme ile rahatlatmayı deneyebilirsiniz, ancak belirtiler devam ederse profesyonel tedavi alarak duruş ve kaslardaki dengesizliği düzelterek ağrıyı gidermeye çalışabilirsiniz.

Ameliyatsız tedavi yöntemi olarak ‘üretim tedavisi’ tipik bir örnektir. Ortodontik tedavinin etkisini uzman elleriyle gösteren bir yöntemdir.Kesi veya anestezi gerektirmediği için operasyona yük olmaz ve gereken süre kısadır. Uygulanabilecek vücut kısımlarında herhangi bir kısıtlama yoktur, bu nedenle kas-iskelet rahatsızlıklarından kronik ağrılara kadar tüm vücudu tedavi etmek mümkündür.

Manuel terapi sadece basınç uygulamak ve masaj yapmak değildir. Eğitimli ve profesyonel bir kurs takip eden deneyimli bir manuel terapistin kas-iskelet sistemindeki ağrıları en aza indirdiği ve vücudu maksimum hareket kabiliyeti ile dengelediği bir tedavidir. Kasları dengeleyen ve esneme fonksiyonlarını birleştiren karmaşık bir rehabilitasyon tedavisi olduğu için omurga ve eklem ağrılarını gideren ve tekrarlama faktörlerini ortadan kaldıran bir tedavidir.

Düzenli olarak manuel tedavi alırsanız bel ağrısı, lomber disk hastalığı, skolyoz, 강남가인안마 siyatik ve lomber burkulma gibi omurga hastalıklarının iyileşmesi beklenebilir. Sırt ağrısı nedeniyle bükülmüş bir duruşta katı olanlar için yararlı olan ağrı kesici ile birlikte duruş düzeltmesi de mümkündür.

Boyun diski, kaplumbağa boyun sendromu, düz boyun, omuz sertliği ve sıkışması ve trafik kazası sonrası etkilerden muzdarip servikal ve torasik ağrıları olan hastalarda manuel terapi de etkilidir. Ayrıca kol ve omuz ağrıları, romatoid artrit, miyofasyal ağrı sendromu, el bileği ve diz ağrıları gibi eklem ile ilgili hastalıklara da uygulanabilir.

Manuel terapi alırken belirtilerinize uygun 1:1 özelleştirilmiş bir tedavi programının uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmelisiniz. Ağrı manuel terapi durumunda, elle gergin kasları ve yumuşak dokuları germek suretiyle lenf ve kan dolaşımını artırmak için yardımcı olur. Odaklanmak Ortodontik manuel tedavinin amacı, deforme olmuş omurga ve eklemin normal çalışmasına izin vererek duruş ve vücut şeklini düzeltmektir.

Her tedavi hedefi ve yaklaşımı farklı olduğu için deneyimli bir manuel terapistin deneyimine dayalı uygun tedavi ile bir etki beklemek mümkündür. Ortopedi cerrahının bol klinik deneyime dayalı doğru teşhisi buna dayanması gerektiğinden, bir uzmana danışılarak ve uygun manuel tedavi uygulanarak semptomlar iyileştirilebilir.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다